Připravte svůj bazén na zimu

.

Jakmile se rozhodnete, že vaše koupání v této sezóně skončilo a dále již svůj bazén nebudete v tomto kalendářním roce využívat, tak nastal ten pravý čas na zazimování bazénu https://www.ajscr.cz/zazimovani-bazenu-. To je naprosto nezbytný krok k tomu, aby váš bazén bez problémů přečkal zimu, a vy jste mohli v té nejlepší kondici bazénu i vody příští rok odstartovat další sezónu.
terasa s bazénem
To první, co v takovém případě budete muset udělat, je zkontrolovat kvalitu vody, aby byla v co nejlepší kvalitě. Neměly by v ní tedy být žádné řasy, žádný zákal, inkrusty ani jiné znečistění. Pakliže tomu tak není, tak je potřeba aplikovat známé a osvědčené přípravky bazénové chemie k tomu, aby došlo k nápravě stavu. Ač se to možná zdá nelogické, tak při zazimování bazénu je nezbytné, aby voda ve vaší nádrži byla v té nejlepší kondici. Zbavte ji tedy veškerého znečištění a všech nežádoucích projevů, a poté nechte nějakou dobu pracovat filtraci, než se voda dokonale pročistí. Následně zkontrolujte hodnotu aktivního oxidačního činidla a pH, a pakliže budou v pořádku, tak do vody aplikujte zazimovač.
Zazimovač je speciální přípravek bazénové chemie, který se postará o to, aby voda ve vaší nádrži bez úhony přečkala celou zimu.
žena v puntíkatých plavkách

Ovšem zapomenout byste neměli ani na to, vytáhnout z vody veškeré bazénové příslušenství jako jsou třeba plováky či teploměr a snížit hladinu vody pod vstup do filtračního zařízení, aby během zimy nedošlo k jeho poškození. Do vody vložte PET láhve s vodou, které budou mít na starost bořit případné ledy. Poté bazén dokonale zakryjte bazénovou krycí plachtou a upevněte ji tak, aby s ní žádný vítr ani sníh nezamával.
Pak už jen stačí vymýt filtraci a filtrační médium, všechno vyčistit a nechat proschnout a uschovat do další sezóny. A můžete se směle těšit na další koupání v novém roce!

Připravte svůj bazén na zimu
4.4 (87.5%)16
.